15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Valiliğimiz himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz koordinesinde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, Sivas'ın Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan Polis Şehitliği ve Garnizon Şehitliği'ni Bakanımız İsmet Yılmaz, Valimiz Davut Gül ve diğer yetkililer ile şehit aileleri ziyarette bulundu.

Burada şehit ailelerine başsağlığı dileyen Bakanımız Yılmaz ve Valimiz Gül, 15 Temmuz şehitlerinden 4. Sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin ve diğer şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Burada şeref defterini imzalayan Yılmaz, deftere yazdıklarını okuyarak şunları kaydetti: 

"Aziz şehitlerimiz, ülkemizin birliği ve beraberliği, devletimizin bekası için canlarına hiçe sayan şehitlerimiz, minnet ve en derin şükranlarımızla huzurunuzdayız. 15 Temmuz'da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur. Vatan için canınızı hiçe sayarak gösterdiğiniz azminiz, fedakarlığınız ve vatan sevginiz bu aziz millet tarafından nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Uğuruna şehadete erdiğiniz vatan toprağında rahat uyuyun. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize helal getirmeyeceğiz. Sizleri, cesaretinizi, vatan sevginizi ve 15 Temmuz'u unutmayacak ve unutturmayacağız."

Şehitlik ziyareti sonrası, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğü işbirliği ile Ulu Cami’de Şehitlerimizin Ruhuna İthafen Mevlid-i Şerif okutuldu. Okunan mevlidin ardından dualar edildi, programa katılan davetlilere, yemek ikram edildi.

Programa, Bakanımız İsmet Yılmaz, Valimiz Davut Gül, Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal,İl Müdürümüz Hasan Aykut, diğer yetkililer ve şehit aileleri ile İl Müdürlüğü personellerimiz katıldı.
 
Yemek ikramı sonrası ise Mülki İdare Amirleri tarafından İlimizde okullara isimleri verilen 10 şehidimizin ailelerini ziyaret edildi.


Sonraki Sayfa: Mevlid-i Şerif Programımıza Tüm Halkımız Davetlidir

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Şehitler Ormanı’nın Açılış Töreni Yapıldı