Milli Eğitim Bakanımız Şehit Aileleri İçin Düzenlediğimiz Programımıza Katıldı

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla şehit aileleri ile yemek programımıza katıldı.

Sivas Valiliğimiz himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından Büyük Otel'de şehit aileleri ve gaziler ile gazi aileleri onuruna yemek düzenlendi. Programımıza yaklaşık 600 kişi kaldı.

Programda konuşan Sayın Bakanımız Yılmaz, şehitlere ve gazilere çok şey borçlu olunduğunu belirterek, "Bugün burada bu konuşmayı yapıyorsak, al bayrağın altında huzur içerisinde, başımız dik ve hür bir şekilde yaşıyorsak inanın biz bunu, bu ülke için yapılan en büyük fedakârlık olan canlarını, kanlarını veren şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz." diye konuştu. 

Şehitlere ölüler denilmeyeceğini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: 

"Bizim bütün gayemiz cennete varmak ve Peygamber Efendimize komşu olmak. İnanıyoruz ki peygamberlikten sonra en büyük makam şehitliktir, gazilik de şehitlik hükmüne tabidir. Dolayısıyla bu ülkede 'Ben de keşke şehit olayım, ben de gazi olayım' diyenler olduğu sürece hiç şüpheniz olmasın ki ilelebet bu vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak al bayrağın gölgesinde yaşayacağız. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Cenabı Allah'a hamdolsun şehitlerimizin, 1071 Alparslan'ın bu coğrafyayı Türk yurdu yapmasından bu yana kadar, uğruna can verdikleri değerleri güçlendirerek geliyoruz. İnşallah hiç şüpheniz olmasın ki Türkiye şehitlerimizin uğruna can verdiği değerleri daha da güçlendirecek, daha da yüceltecektir. Biz bunları şehitlerimize borçluyuz ve şehitlerimizden bize kalan emanete sahip çıkma irademize borçluyuz." 

Konuşmaların ardından Bakanımız Yılmaz ile Valimiz Gül, şehit aileleri ile tek tek vedalaştı.

Programa, Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Aykut, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Yılmaz Şehitleri Anıtını Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : 18-24 Mart Yaşlılar Haftası Kapsamında Ziyaret