Sevgi Evleri Çocuklarımızın Geleneksel 5. El Sanatları Sergisi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı Sivas Sevgi Evleri'nde koruma ve bakım altında kalan çocuklarımızın hazırlamış olduğu Geleneksel 5. El Sanatları Sergisi Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Salonu’nda sergilendi.

Açılış öncesi konuşma yapan İl Müdürümüz; “Çocuklarımıza kültür ve değerlerimizi en iyi şekilde aktarmayı vazife bilerek, İl Müdürlüğümüz olarak çalışmalarımıza şevkle ve samimiyetle devam etmekteyiz. Yaratıcılık öğrenilebilen ve geliştirilebilen bir güçtür. Bu düşünceyle çocuklarımıza ilham vererek birey olduklarının farkındalığına varıp, kendilerine olan özgüvenlerini geliştirmelerini, ekip ruhunu kavrayarak gerektiğinde bağımsız iş yapabilme gücüne sahip olabilmelerini, özellikle kültürümüzü tanımalarını ve yaşatmalarını hedefliyoruz. “dedi.

Sevgi evleri çocuklarımızın el emeği, göznuru eserlerinden oluşan sergide geleneksel el sanatları örneklerinin yanı sıra; çocukların hayal güçlerine ve rengarenk zevklerine göre tasarladıkları örnekler ve büyük bir titizlikle yıl boyunca hazırlamış oldukları keçe, boncuk, sabun, ebru, mum, kokulu taş ve ahşap boyamadan oluşan 500’ün üzerinde eser sergilendi.

Sergiye Sayın Valimiz Davut Gül, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İlimiz protokolü, İl Müdürümüz Hasan Aykut ve eşi Özgül Aykut  ile birçok davetli katıldı.

 
 


Sonraki Sayfa: "Evlilik Öncesi Eş Seçimi" Konulu Seminerlerimiz Devam Ediyor..

Önceki Sayfa : Öfke Kontrolü Konulu Seminerlerimiz Devam Ediyor..