15 Temmuz Destanı Fotoğraflarla Anlatıldı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yılı nedeniyle yaşanan olayların fotoğraflarının yer aldığı sergi törenle açıldı.

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'nde düzenlenen serginin açılışına Valimiz Davut Gül'ün yanı sıra 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, İl Müdürümüz Hasan Aykut kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Kentte faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlar ile yazılı ve görsel medyanın temsilcileri tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne gönderilen 160 fotoğrafın yer aldığı sergi 1 hafta açık kalacak.
Açılış öncesi konuşan Valimiz Davut Gül, "Bu günlerde yaptığımız etkinliklerin ana teması 15 Temmuz'u unutmamak, unutturmamaktır. Gördüğümüz her yerde vatandaşlarımızın bu kutlu direnişe sahip çıktığını görüyoruz. İnşallah bir daha böyle direnişlere ihtiyaç olmaz ve bir daha böyle direnişlerin oluşacağı ortam olmaz. Bugünkü etkinliğin başka bir güzel tarafı ise bu tarihi bina Cumhuriyetin kuruluşuna ev sahipliği yapmış, 108 gün Cumhuriyetin kuruluşunun çalışmalarının yapıldığı tarihi bir bina. Bu anlamda da 15 Temmuz'daki demokrasiye, Cumhuriyete, devlete, millete sahip çıkma ruhuyla da örtüşüyor. Sergide emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi. 


Sonraki Sayfa: Şehidimiz Münir Murat Ertekin Anısına Hatıra Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Önceki Sayfa : Sivas'ta On Binler Kent Meydanında Buluştu