15 Temmuz Şehitleri Anısına ve İlimizde bulunan şehit yakınları, Gaziler ile aileleri Onuruna 600 kişilik Yemek Programı Düzenlendi

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Valiliğimiz himayesinde Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz koordinesinde Büyük Otel’de düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anısına ve İlimizde bulunan şehit yakınları, gaziler ile aileleri onuruna 600 kişilik yemek programı düzenlendi. Programa; Valimiz Davut Gül, eşi Gülden Gül hanımefendi, Tugay Komutanı Mehmet Kip, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Vali yardımcıları, İl Müdürümüz Hasan Aykut, şehit aileleri ile gazi aileleri katıldı. Program öncesi de 15 Temmuz anısına hazırlanan resim sergisinin de açılışı yapıldı. 
 
Programda konuşan Valimiz Davut Gül,” Bizim bu topraklarda şehitlerimiz hiç eksik olmadı. 1071 yılından buyana Anadolu’da şehit veriyoruz.  Her bir şehidimiz, yüreğimizde bir şeyler götürerek bize bu vatanı bıraktılar. Bugün yine aynı şekilde 15 Temmuz da şehitlerimiz tarifsiz bir acı, onun ötesinde de hepimiz için bir şan bir şeref bıraktılar. Ölüm bizleri bekliyor, ama ölümler içinde en güzeli şehitlik. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerime de hayırlı ömürler diliyorum “dedi. 


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Açılış Töreni Gerçekleştirildi..

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Gazilerimize Ziyaret