15 Temmuz Şehitleri Polikliniği’nin Açılışı Gerçekleşti

Cumhuriyet Üniversitesi, ilçe kaymakamlıklarımız ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün hayata geçirdiği şehit aileleri, gaziler ile gazi ailelerinin yararlandığı proje kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 15 Temmuz Kliniğinin açılışı gerçekleştirildi.

Valimiz Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, İl Müdürümüz Hasan Aykut ve beraberindekiler, ilçelerden ve köylerden gelen şehit aileleri, gaziler ile gazi ailelerinin sağlık muayenelerini öncelikli olarak yapan 15 Temmuz Kliniğinde incelemelerde bulunarak, hastalarla bir araya geldi.

Bu projenin Türkiye’de örnek teşkil eden bir çalışma olduğunu söyleyen Valimiz Davut Gül, daha öncesinde Diş Hekimliği Fakültesinde bu uygulamanın başlatıldığını ve vatandaşlarımızın memnuniyeti üzerine diğer sağlık hizmetlerinde de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz koordinesiyle hizmet verilmeye başlandığını ifade etti. Emeği geçenlere teşekkür eden Valimiz Gül, “Buraya gelen her bir bireyin inşallah yüzleri gülerek ayrılır.” dedi.

Açılış kurdelesini kesen Valimiz Gül ve beraberindekiler, klinik hakkında yetkililerden bilgiler aldı.


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Şehitleri Anısına İthafen Sevgi Çocuk Evleri Sitesi'nde Koruma ve Bakım Altında Bulunan Çocuklarımızdan 106 Parçalık El Sanatları Sergisi

Önceki Sayfa : Şehitlerimiz İçin Mevlit Programı Düzenlendi