18 Mart Etkinliklerimiz

          18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliklerimiz kapsamında ilk tören Yukarı Tekke'de bulunan Şehitlikte yapıldı. Şehitler anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı, askerler tarafından saygı atışı ve yapılan duaların ardından asker ve polis şehitliğindeki mezarlıklara karanfil bırakıldı. 
          Daha sonra Sivas Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, Kuran-ı Kerim tilaveti, Çanakkale Savaşı'nı anlatan sinevizyon gösterisi ve Çanakkale Destanı şiirleri söylendi. Birçok ülkeden gelerek ilimizdeki Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrenciler de tek tek hem kendi dillerinde hem de Türkçe olarak ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ şeklinde duygularını ifade etti.
         Anma programı, Valiliğimiz ve İl Müdürlüğümüzün Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verdiği yemek daveti ve Şehit Polis Memuru Adnan Saka ile Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erkan Sakal’ın ailelerine yönelik ziyaretlerle sona erdi.
 


Sonraki Sayfa: 18 Mart Çanakkale Şehitlerimiz için Mevlit Programı

Önceki Sayfa : Huzurevi Sakinlerimizden Okuma-Yazma Seferberliği’ ne Tam Destek