“19 Eylül Gaziler Günü” Kapsamında Gazilerimiz ve Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenlendi..

“19 Eylül Gaziler Günü” vesilesiyle  Valiliğimiz himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz koordinesiyle  gazilerimiz ve aileleri onuruna 400 kişilik yemek verildi. 

Yemekte konuşan yapan; Sayın Valimiz Davut Gül, ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile il valilerinin gazilerle bir araya geldiğini hatırlattı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimizdeki tüm gazilerimize ve yakınlarına selamlarını ilettiğini belirtti. “Bizler ay yıldızlı bayrağın altında yaşıyorsak hiç şüphesiz şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesindedir. Bu topraklarda binlerce yıldır şehidimiz ve gazilerimiz var. Şehitlik ölümlerin en güzeli, gazilik ise şereflerin en şereflisidir.” Dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin her geçen gün daha da güçlendiğini belirten Gül, terörle mücadelenin devletin ve milletin kararlılığı ile devam ettiğine vurgu yaptı. 

Programa; Valimiz Davut Gül'ün yanı sıra, eşi Gülden Gül Hanımefendi, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın, eşi Yurdagül Aydın, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Aykut, eşi Özgül Aykut, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sivas Şube Başkanı Fuat Ahıskalı, Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sivas Şube Başkanı Mustafa Hızal ile diğer il protokolü katıldı.


Sonraki Sayfa: 19 Eylül'de Gazilerimize Ziyaret ve Mevlit Programı

Önceki Sayfa : Şehidimiz Erkan SAKAL İçin Ailesi Tarafından Mevlit Programı Düzenlendi