20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZ

Sivas Valiliğimizin himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından  ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ münasebetiyle düzenlenen program kapsamında, İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda ve kentteki çeşitli okullarda öğrenim gören yaklaşık 450 çocuk, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutladı.
 “Benim Haklarım Haklarımla Ben Varım” projemizin tanıtımını gerçekleştirildi. Sivas Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Kızılırmak, Buruciye, Gül ve Yunus Emre çocuk koruma ve bakım altında kalan 24 çocuğumuz tarafından kaleme alınan “Deniz ve Güneş Haklarını Öğreniyor” adlı kitap setinde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları sözleşmesinde geçen Eğitim Hakkı, Sağlık Hakkı, Katılım Hakkı ve Mülteci Çocukların durumlarına özgü haklara yer verilmiştir.Söz konusu hikayelerden 2000 adet bastırılarak dağıtılmıştır.
Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Sayın Valimiz Davut GÜL ve Eşi Gülden GÜL Hanımefendi’nin yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Murat İRCAL, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZAYDIN, Vali Yardımcısı V. Yıldızeli Kaymakamı Yusuf CANKATAR, İl Emniyet Müdürü Kenan AYDOĞAN ve eşi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sinan ŞEN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan AYKUT ve Eşi Özgül AYKUT, kurum müdürleri, personelleri ve çok sayıda çocuk katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından ardından başlayan programda ilk olarak katılımcılara çocuk haklarını anlatan animasyon izletildi.
 
Animasyonun ardından Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında kalan çocuklarımızdan oluşturulan Buruciye  Çocuk Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘DOLMUŞ’ adlı komedi oyunu gösterisi yapıldı. Seyirci tarafından büyük alkış alan gösteri bitiminde İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ‘Benim Haklarım Haklarımla Ben Varım’ projesi kapsamında ‘Deniz ve Güneş Haklarını Öğreniyor’ isimli kitap setinin  dağıtılmasıyla program sona erdi.


Sonraki Sayfa: “Benim Haklarım,Haklarımla Ben Varım” Projemizin Tanıtımı Gerçekleşti

Önceki Sayfa : Özel Kreş, Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulüpleri Yöneticileri ile Toplantı Yapıldı