“8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” PROGRAMI

Sivas Valiliğimiz himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle program düzenlendi.
 
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Valimiz Davut Gül ve eşi Gülden Gül hanımefendi olmak üzere, değerli il protokolü, İl Müdürümüz Hasan Aykut ve çok sayıda davetli katıldı.

İlk olarak etkinlikler kapsamında İl Müdürlüğümüze bağlı Kadın Konuk Evinde bakım altında kalan kadınlarımız tarafından hazırlanan serginin açılışı gerçekleştirildi. Serginin gezilmesinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Aykut, kadınlar gününün önemine değindi.

Valimiz Davut Gül ise yaptığı konuşmada; “Kadınlarımız çok önemli. Devletimiz kadınlara değer veriyor ve her geçen günde bu değer artacak. Kadınlarımız her alanda görülür durumda. Toplumun her kesiminde de kendilerini en iyi şekilde ifade ediyorlar. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. ”dedi.

Konuşmaların ardından Sevgi Evlerinde kalan çocuklarımız tarafından ‘Erkeksen İzle’ konulu tiyatro gösterisi sunuldu. Etkinlik öğretim görevlisi Sema Biçer’in “Aile İçi İletişimde Kadının Rolü” konulu konferansıyla son buldu.


Sonraki Sayfa: Kaymakamlara 'Gönül Elçileri Projesi' Bilgilendirme Toplantısı

Önceki Sayfa : Sivas 'Bakanımız Yalnız Değildir!'