Bakanımız Yılmaz Şehitleri Anıtını Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Sivas'ta Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı.
Bakanımız Yılmaz, Valimiz Davut Gül ve İl Müdürümüz Hasan Aykut  ilk olarak Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla Yukarı Tekke Mezarlığındaki Garnizon Şehitliğinde düzenlenen çelenk sunma programına katıldı. 

Yukarı Tekke Askeri Şehitlik'teki Şehitler Müzesi'ni gezen ve şeref defterini imzalayan Yılmaz, deftere şu notu yazdı, 
"Bizlerin bu vatanda özgür ve başı dik olarak yaşamamızı sağlayan aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Allah, onların mekanlarını cennet eylesin. Şehitlik iradesi mevcut oldukça ebediyen hür yaşayacağız." 
Daha sonra saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından anıta çelenk sunuldu. Yılmaz, burada ise şeref defterine yazdıklarını okuyarak, şu ifadelere yer verdi:
 
"Ülkemizin bütünlüğü milletimizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını hiçe sayan şehitlerimiz, sizler şanlı tarihimizin ölümsüz nişanelerisiniz. Ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğinizin kahramanlık nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Bağrına basıldığınız vatan toprağında rahat uyuyunuz. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize halel getirmeyeceğiz. Vatanımız, bayrağımız ve istiklalimiz için bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun." 
Bakanımız İsmet Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra askeri ve polis şehit mezarlarını ziyaret ederek şehitlerin mezarlara karanfil bırakarak dua etti.


Sonraki Sayfa: 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri için Mevlit Programı

Önceki Sayfa : Milli Eğitim Bakanımız Şehit Aileleri İçin Düzenlediğimiz Programımıza Katıldı