"Dünya Kız Çocukları Günü" Programı ve Etkinliklerimiz

Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” kapsamında Sivas'taki tüm kız çocuklarımıza yönelik program ve etkinlikler düzenlendi.

Söz konusu program ve etkinliklerimize Vali Vekilimiz Yeliz Yıldızhan, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Aykut, eşi Özgül Aykut ile Kuruluş Müdürlerimiz katıldı.

İl Müdürümüz Hasan Aykut, “Sağlıklı Gelecek Kızların Eğitimiyle Gelecek düşüncesiyle; kız çocuklarımızın cesaretlendirilmeleri ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin kendilerine yüklediği rollerin dışına çıkmaları; siyasi ve ekonomik yaşama katılımda güçlü bireyler olmaları için onları hep birlikte desteklemeliyiz. 
Dünya genelinde ve ülkemizde tüm kız çocuklarının; şiddetten uzak tutulması, onurlu bireyler olarak toplumda yaşamaları ve toplumsal cinsiyet kalıplarına karşı hayallerini gerçekleştirebilmeleri dileğiyle, bütün kız çocuklarımızın 11 Ekim Dünya kız çocukları gününü kutluyorum.” dedi. 

Sivas'taki Alışveriş Merkezi içerisinde çocuklarımız için stand açılarak, uygun etkinlik alanları oluşturuldu. Günün anlam ve önemine dair resimler yapan çocuklarımız sonrasında panoya oluşturulan Dilek Ağacı'na geleceğe dair umutlarını, beklentilerini, dilek ve temennilerini yaprak şeklindeki kağtlara yazarak Dilek Ağacına yapıştırdılar. Ayrıca oyun alanında ücretsiz olarak doyasına eğlenme imkânı bulan çocuklarımız mutluluklarını ifade ettiler. Sonrasında ise programa katılan 150 kız çocuğumuz için hazırlanan  Kitap-okuma seti hediye edildi. 


Sonraki Sayfa: Kore Gazimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı.

Önceki Sayfa : Kıbrıs Gazimiz Kadir YILDIZ Son Yolculuğuna Uğurlandı