Engellilerden El Sanatları Sergisi

Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen el sanatları sergisinin açılışına Valimiz Davut Gül, eşi Gülden Gül Hanımefendi, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Erdoğan Tunç, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Aykut, eşi Özgül Aykut ve Engelli STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan İl Müdürümüz Hasan Aykut, ilimizde beş adet bakım merkezi bulunduğunu ifade ederek, 654 kişilik kapasite ile hizmet verildiğini belirtti. 

Bakım merkezlerinden hizmet alan engelli vatandaşların bir yıl içerisinde hazırladıkları el sanatları ürünlerini sergilemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Aykut, "Sergimizde 750 adet el sanatları ürünü bulunmakta." diye konuştu.

Valimiz Davut Gül ise, engelli vatandaşların becerilerini bu tür organizasyonlarla ortaya çıkarmalarının önemli olduğuna vurgu yaparak, "Sergide birbirinden güzel ürünler bulunuyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi. 


Sonraki Sayfa: Öfke Kontrolü Konulu Seminerlerimiz Devam Ediyor..

Önceki Sayfa : Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün Engelli Haftası Etkinlikleri