Müdürlüğümüzce Düzenlenen 1.Münazara Yarışması Sayın Valimiz Davut GÜL'ün Katılımlarıyla Gerçekleşti

Bakanlığımızın emriyleriyle Müdürlüğümüzün sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulabilme yeteneklerini geliştirmek, antitezler  üretmek, herhangi bir konuda mantık yürütmek, araştırma yapmak, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşmak, tezler ve istatistiki bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmesine ortam sağlamak amacıyla yapılması planlanan Münazara Yarışmalarının ilki Çocuk Evleri Sitesi  ile Sevgi Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarımız arasında düzenlendi.

Kanuni İlköğretim Okulu Müdürü Yıldıran Yıldırım, Fevzipaşa İlköğretim Müdürü Mustafa Demir ve Kılavuz İ.M.K.B Müdürü Mesut Koç’un jüri üyeliğini yaptığı Münazara Yarışmasında "Papatya" ve "Selçuklu" grupları karşı karşıya geldi. Yarışmada, “Teknoloji Bağımlılığı" başlığı adı altında  “İnternet ve Sosyal Medya Bireye Faydalı mı? Zararlı mı?”  konusu tartışıldı. Birinci olan takım Selçuklu Grubu Erzurum ilinde yapılacak olan Münazara yarışmasına gitmeye hak kazandı.

Düzenlenen programa; Sayın Valimiz Davut Gül, eşi Gülden Gül Hanımefendi, Vali yardımcısı Zihni Yıldızhan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Aykut, eşi Özgül Aykut, Kuruluş Müdürleri ile korunma ve bakım altından bulunan çocuklarımız katıldı.

Münazara yarışmasında kazanan ve mağlup olan yarışmacılara Sayın Valimiz Davut Gül ve eşi Gülden Gül hanımefendi tarafından çeşitli hediyeler ve katılım sertifikaları verildi.
 


Sonraki Sayfa: Sayın Valimiz Davut Gül Yeni Hizmet Binamızı Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : Çocuklarımızın Rol Modeli Sayın Valimiz Davut GÜL ve Eşleri Gülden GÜL Hanımefendi Oldu