Şehidimiz Erkan SAKAL Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlerin yerleştirdiği mayının patlaması sonucu şehit olan 27 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Erkan Sakal son yolculuğuna uğurlandı.
 
Yaklaşık 4 yıl önce göreve başlayan şehit uzman çavuşun cenazesi, Diyarbakır'da yapılan törenin ardından askeri uçakla Sivas Nuri DEMİRAĞ Havalimanına getirildi. Şehidi burada annesi Döndü Sakal ile yakınlarının yanı sıra; Valimiz Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, İl Müdürümüz Hasan Aykut, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal ve askeri yetkililer ile İl Müdürlüğü personelimiz karşıladı.
 
Şehidimiz Erkan SAKAL’ın cenazesi, helallik alınması için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morgundan alınarak Fatih Mahallesi Şafak Caddesi’ndeki  baba evine, buradan da cenaze namazı kılınmak üzere Merkez Kale Camisi'ne götürüldü.
 
Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, tekbirler eşliğinde bir süre top arabasında taşındı daha sonra Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan Garnizon Şehitliğine dualar eşliğinde defnedildi.
 
Törene; Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Valimiz Davut Gül, il protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Sonraki Sayfa: KORE GAZİMİZİ RAHMETLE ANDIK

Önceki Sayfa : Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi..