Şehidimiz Münir Murat Ertekin Anısına Hatıra Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından 15 Temmuz şehidi 4. sınıf emniyet müdürü Münir Murat Ertekin anısına oluşturulan hatıra ormanının açılışı yapıldı.
 
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'daki Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen 4. sınıf emniyet müdürü Ertekin anısına STSO tarafından Sivas-Erzincan karayolu güzergahındaki arazide hatıra ormanı oluşturuldu.
 
Valimiz Davut Gül, törende yaptığı konuşmada, bir ihanet girişiminin hep birlikte engellendiğini söyledi. Fakiri, zengini, memuru, sivili, askeri polisiyle herkesin bu mücadelenin içerisinde olduğunu aktaran Gül, "Birlikte bertaraf edilen bu ihanet girişimini şimdi beraber hatırlıyoruz, beraber anıyoruz. Yerel yönetimler, belediyemiz, ticaret odamız, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurum ve kuruluşları kademesinde olan herkes şehitlerimizi kendi imkanları ile anmaya çalışıyor. Bugün de ticaret odamızın yönetimi böyle bir karar alarak ağaçlandırma çalışması yapıyorlar."
 
Konuşmaların ardından üzerinde "Destan Yürekle Yazılır" ifadesi yer alan tabelanın kurdelesi kesilerek hatıra ormanının sembolik açılışı yapıldı ve katılımcılarca fidan dikimi yapıldı.
 
Açılış törenine katılan şehit Münir Murat Ertekin'in oğlu Furkan Ertekin de dikilen bir fidanın dibine toprak atarak, can suyu verdi.


 


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Gazilerimize Ziyaret

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Destanı Fotoğraflarla Anlatıldı