Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası Beratı Verildi

                 Valimiz Davut Gül, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik tehdit edici unsurlar ve terör örgütleri ile çatışma esnasında şehit düşen ve gazi olan güvenlik güçlerimiz ile sivil vatandaşlarımızın ailelerine, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası Beratını verdi.

              Üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu gereğince Bakanlar Kurulu’nun önerisi üzerine tevcih edilen madalyanın teslim töreninde, Şehit Münir Murat Ertekin, Osman Yurt, Muhammet Onur Demir, Ömer Güney ve Nurullah Çakır ile Gazi Mehmet Halıcı’nın ailelerine Valilik makamında Devlet Övünç Madalyası Beratı verildi. Diğer yandan Şehit Polis Memuru Hakan Yurtoğlu ile Kenan Ardıç’ın ailelerine de konutlarında Valimiz Gül ve eşi Gülden Gül’ün ziyaretleri ile Devlet Övünç Madalyası Beratı verildi.  

              Makamda gerçekleştirilen törene İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sinan Şen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekilimiz Harun Tan, İl Emniyet Müdür Vekili Arif Emekli, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal da katıldı.

Sonraki Sayfa: Kuruluşumuz Kadın Konukevi'nden Hizmet Alan Kadınlarımızın Çocuklarına Sünnet Merasimi Gerçekleştirdik

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Harun TAN Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi