Şehit Yakınları,Gazi ve Gazi Yakınlarımıza Yönelik İşbirliği Protokolü

       Valiliğimiz ile Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi arasında ‘Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınlarına Hasta Bakım Tedavi Hizmetlerinin Sağlanması İşbirliği’ Protokolü imzalandı. Söz konusu protokol kapsamında iş ve işlemler Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilecek.

      Vali Hasan Canpolat Salonu’nda gerçekleşen protokol ile şehit yakınları ve gazilerimiz ile ailelerinin ulaşım imkânları Valiliğimiz tarafından karşılanıp tedavileri ise Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri ve Uygulama Hastanesi’nde gerçekleştirilecek.

       Protokol imza töreninde konuşan Valimiz Davut Gül, daha önce üniversitemiz ile çeşitli protokoller yapıldığını hatırlatarak, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için yeni bir protokole imza atıyoruz. Hasta olan kardeşlerimizi checkup yapmak ve tedavilerini karşılamak amacıyla evlerinden alıp üniversitemize getireceğiz. Kontrolleri ve tedavileri yapıldıktan sonra yine evlerine devletimizin araçları ile götüreceğiz. Şehit ailelerimiz, şehitlerimizin bizlere emanetleridir. Gazilerimiz bu devlet için, bu millet için bedel ödeyen kahramanlarımızdır. Ülkemiz, sağlık hizmetleri ile ilgili çok önemli mesafeler kat etti.  Amacımız şehit yakınları ve gazilerimize ulaşım olanağı sağlayıp sağlık sorunlarını ücretsiz çözmektir. Örnek projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız ise salı ve cuma günleri şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin belli bir periyot ile tedavilerinin yapılacağını ifade etti. İl merkezinden başlamak üzere üniversitede oluşturulan bölümde tedavilerin aksatılmadan yerine getirileceğini ifade eden Yıldız, “Tedaviler refakatçi eşliğinde yapılacak. Uzak yerlerden gelenlere ise konaklama imkânı sağlanacak. Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi daha Valiliğimiz ile birlikte hayata geçiriyoruz.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından ‘Hasta Bakım Tedavi Protokolü’ Valimiz Gül ve Rektör Yıldız tarafından imzalandı.
  


Sonraki Sayfa: Şehit Nurullah Çakır İçin Mevlit Programı

Önceki Sayfa : “Aile İçi İletişim” Konulu Seminer Düzenlendi