Sivas 'Bakanımız Yalnız Değildir!'

    Sivas Valiliğimiz himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz koordinesinde Şehit Yakınları Derneği, Muharip Gazileri Derneği, Engelli STK’larımız, Kadın STK’larımız, İl Müdürlüğü personellerimiz ve sivil vatandaşlarımızın katılımıyla Sayın Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya ve vatandaşlarımıza yapılan antidemokratik yaklaşım için Hollanda ve destekçilerini protesto ederek basın açıklaması gerçekleştirildi.

Diplomatik kişiliğe sahip insanlara antidemokratik bir şekilde uygulamalarla müdahale etmeye çalışmanın bir insanlık ayıbı olduğunu  belirten sözcümüz:

"Ülkemizin olağanüstü hal sürecini ve bu süreçteki tutumunu sık sık eleştiren batı, bir kadın bakanın vatandaşlarıyla kendi toprakları sayılan konsolosluk binasında buluşma girişimine istinaden olağanüstü hal ilan etmiş. Olağanüstü hal sonrası hem vatandaşlarımız hem basın mensuplarımız şiddete maruz kalmıştır. Bunun acınası bir durum olduğunu düşünüyoruz.

Sayın Bakanımız Dr.Fatma Betül Sayan Kaya ve ekibinin en temel ihtiyaçları da dahil olmak üzere tüm özgürlüklerini kısıtlayan ve çirkin muamelede bulunan başta  Hollanda olmak üzere tüm destekçilerini ve yandaşlarını bir kez daha şiddetle kınıyoruz."açıklamasında bulundu.

Açıklamada  Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut da hazır bulundu.


Sonraki Sayfa: “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” PROGRAMI

Önceki Sayfa : 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri için Mevlit Programı